Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

:: :: ". " -
". " -
". " -


- ". " , , , . .

. .

1908 , ż . 1944 : , , , .

(20-), . . 1926 , , .

. 1928 , , - . , . . , , , . : , .

, 1936 .

, , 4 : V, VI, VII VIII . ( ). , , . ( ), . - .

, , . 1945/1946 , - ". ".
:
- ; - ; - ; - ; - ; - ( ); - ; - .
, , .

1949 8 .. IV- V . , 8 .
, ; ; : , . . - , , . . .

, e - o .

-

01.07 2005 . - . 01.07 2005 . , .

-
     - - , - , -
     - - .

32 , 16 - - , 1564 .
.

-

, - - , , , , , . , 24 . 40 50 .
, 10 , 2 , 4 , 4 , . 20.000 , .

    ( 2)
    5 403
       3 812
                9 215

ȣ

16  8
6 3
1 /
- / 2
- / 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
" " -
". " -
". " -

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©