Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

:: :: "" -
"" -
: , 6000
 
, .

, , , , , .

弝 .

a
(. 078 237701)

: (046) 260-298

̣ ""
"" -
" " -
" " -
" " -
" " -
" " -

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден - Ден на Републиката

Авг 7 Недела на Свети Климент Охридски-летен

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©