Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

:: :: -
" " -
-

- ȣ
 

- . , .
, :
     - ;
     - ;
     - ;
     -
     - .
- , " ". 弝 , 2217 627 ( 120 , 8 - 40 76 , 27 ), , , , .
.
2006/2007 :
     -  & ;
     -  ;
     -  ;
- , .

:
..
6000 .
: 046 / 284-284
: 046 / 284-285
e-mail: contact@eurm.edu.mk
..
1000 .
: 02 / 2580-100
: 02 / 25520-400
e-mail: contact@eurm.edu.mk

. .
: 046 / 284-284, 046 / 284-264
: 075 / 455-902
: 046 / 284-285
e-mail: ingsvetlanab@yahoo.com
 

Настани

Ное 22 Ден на албанската азбука

Ное 29 Меѓународен ден на децата

Дек 3 Светски ден на лицата со хендикеп

Календар на настани

Актуелни информации

A - . ȓ

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©