Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

:: :: :: - " "
- " "
- " " -
. . 2

- " " - - " " - .

100 000 . , , (, , , ), - " " , , , , , , .


 
- M
-
- " "
" " -

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©