Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

:: :: ::
: " " .4 ..94
/: 046/261-063
:

E-mail:
contact@centarzakulturaohrid.com
: www.centarzakulturaohrid.com.mk


, 1962 . " ". 20 1962 . 1967 - , , , , , , .
UNESCO : CIOFF ( ) IOFA ( ).

, 06 11 , .
49 50.000 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
.

. .
" "
"
" "
" "
" "
" "
" "
" "
".

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©