Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

:: :: :: - M
- M
- M
 
1950 1951 . . 1516 , (1759) (1793).

1961 , 01.03.1973 弝 . : , , , , . .

12 14 , . - , , . . . , .

, , . : - - ; - - ; - - ; - - ; - - ; : - - - "" - "- "

: 046/231-300, 046/231-301,
: 046/231-302, 046/262-498
, 046/267-173
, 046/251-935
, 046/262-386
,
e-mail: zimohrid@yahoo.com
: " " 10, . 95,
6000
.-: 180100907560319
.-: 18010090

: . 046/231-301
- M
-
- " "
" " -

Настани

Ное 22 Ден на албанската азбука

Ное 29 Меѓународен ден на децата

Дек 3 Светски ден на лицата со хендикеп

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©