Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

:: :: :: " "
" "
: "" .4, . 23
                6000 ,
.:   046 261 304
: 046 262 304
E-mail: contact@ohridskoleto.com.mk
: www.ohridskoleto.com.mk

: , 4 1961 , " ". - -, , , , , , .
 
a (), (), () -.

1963 , , 13 . 5 1964 . : 1964 (" " ; 1967 (" " ); 1971 (" " ).

" " . . (), (), (), (), (), ( ), (), () () .

. . () (). : , , ( ), , , (), , , , .
(1974 ) . 12 20 .

" " , "" "" , " " , "" , "" , " " .
- : , , , , , , , , , , , ϼ , , , , , , "", " " ...

, , " ",
"", "", " ", , ...
, , . 300 , 15 50 . " " (18 ), () ( 8 ), ... , , , , , è , .
1995 " " (Association Europienne Des Festivals).

37- " " . 50 , 1.200 , 1.000.000 .
" "
"
" "
" "
" "
" "
" "
" "
".

Настани

Ное 22 Ден на албанската азбука

Ное 29 Меѓународен ден на децата

Дек 3 Светски ден на лицата со хендикеп

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©