Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

Highslide JS
ОПШТИНА ОХРИД - Инфо точка !


ГРАЃАНИТЕ ЗА УСПЕШНА ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА
Почеток :: Формулари :: Министерство за труд и социјална политика
Архива на актуелни вести
Министерство за труд и социјална политика

ДРЖАВЕН ИНСПЕКТОРАТ ЗА ТРУД
 ПОДРАЧЈЕ - ОХРИД

Адреса: ул. Димитар Влахов б.б (зграда Црвен крст)
Дејност: Издавање на:
Решение за исполнување на минимално технички услови за работа
Решение за исполнување на услови за заштита при работа

Настани

Сеп 21 Меѓународен ден на мирот

Сеп 22 Меѓународен ден без автомобили

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Фотографија на неделата

Градската архитектура во стариот дел
Градската архитектура во стариот дел

Корисни линкови

OТВОРЕН ТЕЛЕФОН ЗА ЈАВНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: (046) 250 - 778

OТВОРЕН ТЕЛЕФОН ЗА ЈАВНА ХИГИЕНА: (046) 265 - 353


 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©

 
シャネル ピアス クロエ 店舗 コーチ 財布 グッチ バッグ エルメス バーキン ルイヴィトン 財布 ミュウミュウ 財布 ニューバランス 996 ナイキ スニーカー プラダ トート