Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

e , .

o , . 80% 01.07 31.12.2018 .

() , . . , .

2 . , „ “ .

31.01.2019 .

( ) , .

: .

:
-
-
-
- ( )

:  224  
: 15.01.19

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©