Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , , .

.

- - , ., ., , , , .
, , .

, .

, , , ,, , , , , , - -.

, , , .

, . , , , , , , , 7- , .
, , , , .

, ࠠ , , . , , .

. . , .

:  178  
: 09.01.19

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©