Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
.
Untitled Document

,

2019 , . , , , . , .

2018 , 2019 495.000.000, . . 2019 , , . - .

2019 . , . , . . , . , .

, , .

,
2019 . , , , , .

:  231  
: 31.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©