Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2019
Untitled Document

O

2019

2019 . 14 27. 12.2018 . . „ “ .57 .

:

 1. -10.000
 2. -6.000
 3. -4.000

:

. , .

.

 


2019

1.
2.
3.
4.

 

, ,
-----------------2018--------------------------------

:  304  
: 14.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©