Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

- . , , , .

, 30.11.2017 1.573.036.905, . 30.09.2018 , 1.472.122.329, , 100.914.576, . 17.572.707, . 2019 . 21 37.733.670, . 14 22.413.581, , 8.585.268, . . 7.166.681, . . , , - .

.

, 51% , , . , , . , , - .

, , .

:  188  
: 06.11.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©