Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

8- “ ”- , :

, :

I ( );
II ( .);
III ( ).

2.000, ;
3.000, ;
4.000, .

, .

.

, , , , 30.11.2018 , : . “ ” . 57.( : ).

.
A ;

8- .

:  358  
: 02.11.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©