Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ţ ȣ
Untitled Document

ȣ J MAȣ . . 457/18

, . 1,2 .

, , . , , .

. , , .

, , , , .
- , .

:  722  
: 26.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©