Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2018
Untitled Document

, 2018. - , - , , .

, , . .

11 14 09:30 16:30 2018. 96 , , , , . , .

: http://chess-results.com/tnr371678.aspx?lan=1

:  255  
: 11.10.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©