Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
11
Untitled Document

11 - . , .

- , , , , - 11 . - , . , ., 11 , , . , 11 1941., ., . , , . , , , . , , - , . . , . 11 , , . . , , 11 , - , .

 .

11 11 , , „. “ .

 

 

 

:  536  
: 10.10.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©