Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
33
Untitled Document

„ “ 33.

„“ : 3: 15 , 0: 2 9: 11. „“ : 16: 4, 3: 15 .

12 6 . . - : , , „ “ „“ 33 : , , . . : , , , - , .

„ “ .

:  225  
: 08.10.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©