Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

() () , , .

, .

- . . . . 2020 , . . , . - , .

20 , , 260 . , , . .

- . , , . 弟 12 2020 , - , .

, . .

- 15 16 ( ) ̓ ( ) : 07:30 17:00 07:30 15:00 . . . . .

, . .

. . .

.

:  276  
: 14.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©