Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , . , .

, , .

, , , .

- , . , , , , , , , , . . , , .

, é , , .

- , , , , , , . , . , 弝 , .

- . . . „. “. - , . .

- .

- , , , . . , , , .

, , .

- . . , , , .

:  593  
: 14.09.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©