Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ , 17.08.2018
Untitled Document

( ) , 17.08.2018 , ( , , , .) , .

08:00 16:00 20.08.2018 (), , , 046/262-492.

  . , .

, , ( ), .

:  461  
: 20.08.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©