Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, .

. - , . - 蠠 50 .

. , - . - .

.- ,

༝ , . , . - .

 13 20 . .

:  293  
: 08.08.18

Настани

Авг 23 Меѓународен хорски фестивал

Авг 25 Охрид фест„Охридски трубадурии“

Сеп 8 Ден на независноста на Република Македонија

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©