Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ “, .

„ “. . ( ).
, , .

, +389(2)3221232 +389(46)262492 123, . 20 2018 .

:  304  
: 08.08.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©