Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ

,   , . 
, 1903 1944,       ,   ,   . 

1903, , , .

,   , ,   .  , ༝ , .

  ! .

:  281  
: 01.08.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©