Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ţ
Untitled Document

20 „ “ 2018. a .

28 „ “ .

„ “ „ “ , ,, . . : , . . , , , . . . .

’ Ѡ - .

: „ “ , „ “ , „ “ , „ . . “ „“, „“ VOX LICHNIDOS .

„ “ „ “ , „ “ . .

„“ .

„ “ „ “ .

: , „“ , , „ “ , .

.

„ “ .

...

:  295  
: 18.07.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©