Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
14- ΍ 2018 ȣ
Untitled Document

„ “ , , 14 2018 ( ) , . . 18:00 DJ Gec ğ-, 21:00 . - , „ - 2018-“. , 21:30 , .

ğ Dj Nasty DeLuxe, Dj Jane. - ļ - DJ Tomcraft. afterparty Dj Regie Rules.

.

, ( ). .

.

, , . , .

, . , . , , , - .

.

. , .

„ 2018“

- 14- 2018
(18:00 - 04:00 )
:
- 18:00 ğ- (Dj Gec, Dj Juksel, Dj Toni)
- - 21:00
- Dj Face Hip Hop 21:00 - 21:30
- ( 21:30 23:00 ).
- Dj Nasty DeLuxe 30
- Dj Jane 30
- Dj Tomcraft (00:00 - 03:00)
- Dj Regie Rules (after party)

:  605  
: 09.07.18

Настани

Ное 22 Ден на албанската азбука

Ное 29 Меѓународен ден на децата

Дек 3 Светски ден на лицата со хендикеп

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©