Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, „ . “ , , , „ 100 “ . , . - , „ . “ .

- , , 100 , , .

, , „ “. , , „ . “ , , .

„ . , . , . , . , , 19 , . è 1945 , . “- .

, , , , . , , . ༝ , - .

- , - - . 20 , .

:  444  
: 05.07.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©