Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

11- , . ,

. - , . , . 40 , 30 . 30 , 20 10 . , , , .

, 2013 , .  

:  363  
: 14.06.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©