Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Σ , ē
Untitled Document

1.200 , .

 • - , 1.200 , 9 500 . , , , , , .

, . , , Golden beach, , 5 , , , 8 .

 • - , , . , , , , , . , , .

:  411  
: 11.06.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©