Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł ȣ ȣ
Untitled Document

, , , . , .

  • , , , . , 弝 . , . , .

, , . , , , .

  • , 2005 . ༝ , , . 70 . , , .

, .

:  1575  
: 05.06.18

Настани

Авг 23 Меѓународен хорски фестивал

Авг 25 Охрид фест„Охридски трубадурии“

Сеп 8 Ден на независноста на Република Македонија

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©