Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ 2018
Untitled Document

2018 , 16.05.2018


Σ 2018

 • [pdf]
 • [word]

, .

http://www.ohrid.gov.mk.
:

 1. - www.ohrid.gov.mk;
 2. - .
 3. - CD.
 4. (1) (2) .

01.06.2018 16 . .

:. .57
6000
:

͠

Σ 2018 .

1 2 . , .
a .

: .

. , .

- : info@ohridler.gov.mk

:  1520  
: 16.05.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©