Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
1 000 ȣ
Untitled Document

, , . , , .

.

.

  • - , , 7000 , . . , , . , , , . , . , , , . , , , 3 500 . , , , . , 1000 .

. 1000 .

  • - . 27 . . . , 28 , - .

27 .

  • - . 27 . . . , , , .

1 000 , .

1000 ȣ

:  1559  
: 14.05.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©