Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
35 ѓ
Untitled Document

, , , , 35 .

. 1983 .
200 : , . 2011 .

:  1584  
: 13.05.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©