Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ ē
Untitled Document

9- , 73 , .
, , .

  • - . . . . , . . , -

. - , 蠠 , . , .
, .

, .

:  1364  
: 12.05.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©