Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
“
Untitled Document

82 , 106 , , .


.

- 13.04.2018 18,00 . -6 , 1.

-6 : . , . 7- , 1 .

:. .18 ( ) 7- ( ), . 7 ( ) ,196 . , . . .31 68 , .49 - ( ) . 187 - . ,. . .114 . 236 .89 267 ( . ),. .3 2 , . .

  • ,

105
3 () 7 () .

4 () .
107
, 3% , , .
, .
109
.

  • :

17
( : ) .
, , .
29
.

.
.

30
, .

31
, .

:  1286  
: 10.04.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©