Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- ,,ȣ
Untitled Document

, , SymbioCity , , .

ICLD SKL International . , , ,, , ,, .

, , -.

- ...

:  1242  
: 27.03.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©