Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȁ ȣ ȣ
Untitled Document

- . .

100 , , 11 , . 8 11 . 14 18 , , .

:  1256  
: 26.03.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©