Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ
Untitled Document

„ " :   .

. .

2017 206 , . , .

  , .

. , .

:  1236  
: 03.03.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©