Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

7- 2018 , :

- . . 1 30- , . 弝 , , 5 . . 7,5 . , . ༝ . . , . 300, 250 200 . 150 . . . 5 . . - .

̣ 2018-2020 , :

- . 2016 . . 2016 . , - . . . . . 25 39 . , a 25 25,52 , . . - . . 25 39 . . . . . . , - , . . 150 .

:  1339  
: 28.02.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©