Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł
Untitled Document

-- . , , , , , () . .

5- 23,02,2018 . 2017 2018 , . , . , .

2018-2030 , , .

:  1238  
: 27.02.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©