Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

( ) , , , , `, .

, 28- 2018 .   , .   - , , , .

  , , , , , . 12 .     , ` . - . , 13:30 ,  . 

 

:  1311  
: 27.02.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©