Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

40. , .

,-, , - , , .

, 40. , , 22 25 , 1 200 55 .

:  1238  
: 23.02.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©