Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- “, „,, “, . „ - “ , . - .

- , , , ., , , .

, , , . , ., , - .

(SDC), 蠠 , , .

:  1298  
: 20.02.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©