Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ӎ
Untitled Document

, . - -. , , , ༝ .

- , , , . . , , , . , , .

. , . 125 ,   .

, , . .

 

:  1252  
: 06.02.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©