Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
“
Untitled Document

, , 2017 . , .

༝ , , .

- , , , . , , , , .

, . , ༝ .

- , . , , , . , , .

- .

 

:  1385  
: 05.02.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©