Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

.

, . , . , .   .

200 , 1977 , III .   ,   , , , .

  , - III . SOS, ... 21/24 . ,   .

  , , , . 

 

:  1236  
: 02.02.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©