Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ 2018
Untitled Document

2018 , 01.02.2018 :

Σ 2018

, .

  • :

弝 http://www.ohrid.gov.mk.
:

- www.ohrid.gov.mk;
- .
- CD.
- (1) (2) .

02.03.2018 16 .
:. .57
6000
:


Σ 2018 .

1 2 . 弝 , .

a .

: .

. , .

. 046 230 175 - : info@ohridler.gov.mk

:  1241  
: 31.01.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©