Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

, - 100 . , ༝ .

- 100

, ..... 100 .

ࠠ , .
, , . , , .

2018 :

1. , . , . .

2. , . .
3. 20 20- . . . . .

:

4. . 740 000 .

5. , 42 kw, 400 , ( ) 356.000,00 .

:

6. . . , ࠠ , . 35.000,00 .

7. 7-

8. . . 17. 500,00 .

9. - :

10. 7- .

. , .

11. . .
12. .
13. , .
14. .
15. .
16. . . 1 320 000 . 510 000 .
- .
19. .
20. .
- 6 , . . . , .

. . , .
.

:  1311  
: 30.01.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©