Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , - ,    ,      . , ., , ., ,  , - , o , . . , . , . , ӄ 輓 .

,     , ,  - 2018 .   - .

2018 ,     2018 . -   .16, 16.1 - 2, , 20132018,   -   . 2,  . 2.3 - 5, , 20132018.   - ..3374 4.

 

:  1237  
: 29.01.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©