Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

- , , 27- .

- , . , . 14 , . , - , .

, - , , , , ,,, .

- - , - . , 弝 . , ,, 20- 20- - , - , ༝ , .

, , .

:  1317  
: 19.01.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©